Skocz do głównej treści strony
Urząd Gminy w Wicku

Dni Gminy Wicko 2013

Tegoroczne obchody były podzielone na trzy części, gdzie zaplanowanych było sporo atrakcji.

Dnia pierwszego odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, podczas której Burmistrz Gminy Zonnebeke oraz Wójt Gminy Nawojowa przedstawili prezentacje bliżej opisujące ich pochodzenie, położenie oraz swoją pracę, kulturę i tradycje. Następnie odbyło się uroczyste krojenie tortu, na którym znajdowały się trzy herby gmin: Wicka oraz zaprzyjaźnionych gmin: Nawojowej i Zonnebeke. Na godziny wieczorne zaplanowane zostały występy regionalnych zespołów oraz poczęstunek w formie kuchni kaszubskiej dla wszystkich zgromadzonych gości przygotowane w ramach projektu “Przygody Remusa sposobem na edukację kulturalno – regionalną i integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy”. Odbyło się również przedstawienie w języku angielskim w wykonaniu uczniów SP Wicko, przedstawienie obrazujące legendę czarownicy związanej z Wickiem w wykonaniu powstałej grupy w ramach projektu “Międzypokoleniowa energia sposobem edukacji mieszkańców, promocji kulinarnej i kulturalnej regionu oraz e-aktywności seniorów”, występ Iluzjonisty, występ grupy Nawojowiaków z Nawojowej oraz wiele innych atrakcji.

Dzień drugi rozpoczęto od odczytania legendy o czarownicy Ernie a następnie ruszyła parada z Wicka do Charbrowa. W korowodzie uczestniczyły motocykle z klubów lęborskich, Stowarzyszenie Lew Lębork z rowerzystami, orkiestra Ziemi Lęborskiej prowadzona pod kierunkiem Wiesławy Wojciechowicz, grupa bębniarzy z Wicka oraz grupy formalne i nieformalne tworzące ten kolorowy pochód. Dalsza część święta odbywała się już na stadionie sportowym w Charbrowie.  Przeprowadzone zostały konkursy na Czarownicę Roku 2013, na najlepszy pojazd bajkowo – ekologiczny oraz ogłoszone zostały wyniki na najpiękniej przystrojoną posesję. Były występy grupy z Nawojowej a także wiele atrakcji w wiosce czarownic, gdzie skorzystać było można z Centrum SPA czarownic, wypić magiczne eliksiry, otrzymać paszport czarownicy, zrobić pamiątkowe zdjęcia czy też obejrzeć pokazy iluzjonisty, magiczne sztuczki klubu młodych odkrywców z SP Wicko oraz wysłuchać hymnu czarownic. Podsumowaniem tego dnia był koncert gwiazdy wieczoru – Haliny Mlynkovej, która z przebojami takimi jak “czerwone korale” czy też “w kinie, w Lublinie” oczarowała zgromadzoną publiczność.  Po koncercie na niebie rozbłysły przepiękne fajerwerki.

Dzień kolejny rozpoczęto od uroczystej mszy świętej a tuż po niej wystąpili laureaci konkursu “Talenty Naszej Gminy”. Główną atrakcją dnia trzeciego był coroczny Turniej jednostek samorządów terytorialnych “Wrota”, w którym w tym roku samorządowcy promowali selektywną zbiórkę odpadów. Konkurencje były oparte o tą właśnie Ustawę – na szczęście nie było większych trudności z prawidłową segregacją, co pokazuje że segregacja nie jest czymś trudnym i złym. Po turnieju odbyły się występy zespołów regionalnych oraz spektakl, który był zaplanowany w ramach realizacji projektu pn. “Przygody Remusa sposobem na edukację kulturalno – regionalną i integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy “.

Przez całe trzy dni wszystkie dzieci mogły bezpłatnie korzystać z profesjonalnego placu zabaw, którego fundatorem była firma Lane Energy Sp. z o. o. Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom, dzięki którym udało nam się zorganizować Dni Gminy Wicko.

Poniżej zamieszczamy do pobrania regulaminy związane z udziałem w Dniach Gminy Wicko 2013.

Grafika #0: Dni Gminy Wicko 2013
Grafika #1: Dni Gminy Wicko 2013
Grafika #2: Dni Gminy Wicko 2013
Grafika #3: Dni Gminy Wicko 2013
Grafika #4: Dni Gminy Wicko 2013
Grafika #5: Dni Gminy Wicko 2013
Grafika #6: Dni Gminy Wicko 2013
Grafika #7: Dni Gminy Wicko 2013

Przejdź do góry strony