Skocz do głównej treści strony
Urząd Gminy w Wicku

Otwarcie ekoPracownii w Gminie Wicko

Data: 09-10-2023

6 października 2023 r. w naszej gminie odbyło się oficjalne otwarcie aż dwóch ekoPracowni. 
W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku powstała pracownia o tematyce odnawialnych źródeł energii, natomiast w Szkole Podstawowej w Szczenurzy stworzono przyrodniczą ekopracownię.
W ramach otwarcia w Wicku odbyła się uroczysta akademia, wystawa "Coś z niczego", pokazy pomocy dydaktycznych oraz festiwal ekologiczny, podczas którego dzieci zbudowały na przykład model farmy wiatrowej.
W Szczenurzy natomiast dla zaproszonych gości zaplanowano "lekcję przyrody". Uczniowie zamienili się w młodych nauczycieli prezentując między innymi reakcje chemiczne białek czy aminokwasków.  Zakończeniem "lekcji" był sprawdzian dla zaproszonych gości.
W obu szkołach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Wójta Gminy Wicko Dariusza Waleśkiewicza oraz Prezesa WFOŚiGW w Gdańsku- Szymona Gajdę ✂️
Koszt powstania ekoPracowni OZE w Wicku wyniósł 75.000,00 zł, natomiast ekoPracownia przyrodnicza w Szczenurzy wyniosła 50.000,00 zł.
Łączny koszt dofinansowania to 120.000,00 zł w ramach programu "PRWEE ekoPracownia- zielone serce szkoły". Dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
Grafika 1: Otwarcie ekoPracownii w Gminie Wicko
Grafika 2: Otwarcie ekoPracownii w Gminie Wicko
Grafika 3: Otwarcie ekoPracownii w Gminie Wicko
Grafika 4: Otwarcie ekoPracownii w Gminie Wicko

Przejdź do góry strony