Skocz do głównej treści strony
Urząd Gminy w Wicku

Dni Gminy Wicko 2010

Tegoroczne obchody Dni Gminy Wicko cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród mieszkańców jak i przybyłych turystów.

I dnia zgodnie z zapowiedzią, nasza gmina przeżywała prawdziwy zlot czarownic i czarodziejów. W konkursie na czarownicę/czarodzieja Gminy Wicko 2010 r. wzięło udział 17 małych przebierańców i 8 dorosłych czarownic, którzy po sabacie przy kamieniu, w asyście rycerzy i zespołu Nawojowiacy,  przeszli barwnym pochodem z Wicka do Chabrowa, przeraźliwie śmiejąc się i wykrzykując magiczne zaklęcia.

Na stadionie uczestników pochodu przywitała Orkiestra Reprezentacyjna Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, po czym oficjalnego otwarcia dokonał wójt gminy – Dariusz Waleśkiewicz wypijając magiczny eliksir i przekazując jego moc prowadzącemu imprezę Janowi Kiślukowi.

Po części oficjalnej, przedstawiono przybyłe czarownice i czarodziejów, którzy zaprezentowali własną interpretację lotu na miotle.

Burzliwe narady jury wyłoniły zwycięskie czarownice. W kategorii dzieci I miejsce zajęła czarownica Agata Andrewskowska, natomiast dorosłą I czarownicą Gminy Wicko roku 2010 została Dominika Skibińska ze swoim kotem Patrycją Skibińską. Insygnia władzy (latającą miotłę) I czarownicy, przekazała dotychczas panująca, wybrana w roku 2009 – Czarownica Edyta Żurawska.

Kolejną częścią bogatego programu imprez były występy laureatów Talentów Naszej Gminy z roku 2009 m.in.: Eli Bojke, Sandry Pączek czy Dominiki Stanieckiej oraz licytacja 7 obrazów, z której dochód przeznaczono na leczenie Agnieszki Naczk.

Nie zabrakło jednak i innych atrakcji. Dla najmłodszych zapewniono różne gry i zabawy, dmuchane place zabaw, wata cukrowa, popcorn i zabawki jak również bajkowe postaci przy których każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dla tych odrobinę starszych atrakcji dostarczały liczne stoiska jak również loterie, w których wygrać można było sprzęt gospodarstwa domowego oraz skuter ufundowany przez anonimowego darczyńcę.

Wieczorem wylosowano nagrodę główną w loterii Stowarzyszenia „Iskierka Nadziei”, która powędrowała do Chocielewka, a na scenie pojawił się Zespół BIG CYC, którego występ przyciągnął przed scenę sporą liczbę fanów.

Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń okazał się pokaz sztucznych ogni, po którym DJ Gregor zaprosił wszystkich do zabawy pod chmurką.

Logotypy projektu “Razem łatwiej pokonamy trudności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pierwszy dzień Dni Gminy Wicko realizowany był w ramach projektu “Razem łatwiej pokonamy trudności” (PO KL, Piorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej). Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

II dzień Święta Naszej Gminy, przyniósł również wiele atrakcji.
Na rozpoczęcie swoim śpiewem i tańcem zachwycił zespół Nawojowiacy, po czym swoje umiejętności zaprezentowali laureaci II Edycji Talentów Naszej Gminy tj. Szymon Iskra oraz Kamil Majczak.

Około godziny 16:00 rozpoczęto turniej WROTA Gmin, współorganizowany przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei, Urząd Gminy w Wicku oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku, którego celem było przede wszystkim: dobra zabawa, upowszechnianie zdrowej rywalizacji i zdrowego trybu życia.
W turnieju wzięły udział reprezentacje Urzędów Miast i Gmin z terenu powiatu Lęborskiego jak również reprezentacja z zaprzyjaźnionej Gminy Nawojowa z południa Polski.

Przedstawiciele ww. zmagali się m.in. z takimi konkurencjami jak: przeciąganie liny, sztafeta, piłowanie drewna na czas, przelewanie wody łyżkami, jak również lepienie pierogów, ubijanie piany czy przyszywanie przez włodarzy guzików na czas. Wszystkie konkurencje dostarczyły mnóstwo emocji ale i świetnej zabawy. Ostatecznie turniej wygrała reprezentacja Gminy Nawojowa osiągając miażdżącą dziesięciopunktową przewagę nad drugą w klasyfikacji Gminą Miasto Łeba. Nasza reprezentacja, mimo poważnej kontuzji jednego z uczestników, zajęła zaszczytne III miejsce.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia wystąpił kabaret „PAKA”, który rozbawił publiczność do łez.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za zaangażowanie i wsparcie organizacji Dni Gminy Wicko
Serdeczne podziękowania dla:
– Firmy KSM SYSTEM Sp. z o. o. z siedzibą w Gdańsku
– Adama Czuby
– Marcina Pęskiego
– Małgorzaty i Dariusza Zarzyczny
– Hanny i Dariusza Chrzanowskich
– Firmy PUH DIKAR
– Stowarzyszenia “Uwolnić wiedzę”
– Ryszarda Sokólskiego
– Jana Kasprzyk
– Henryka Ruszewskiego
– Jana Jurkiewicza
– Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
– Zakładu Mięsnego Stellmach
– Zakładu Mleczarskiego Śnieżka
– Agencji Artystycznej PAJA
– Ireneusza Puciłowskiego
– Daniela Michuniewicza
– Barbary Gawron – Gołębiowskiej
– Agnieszki Radłowskiej
– Brygidy Laskiewicz
– Bogumiły Burzyńskiej
– Dziennika Bałtyckiego
– Nadleśnictwa Lębork
– Jana Chilińskiego
– Józefa Miszk
– Janiny Czuby
– Heleny Krzyżanowskiej
– Danuty Skibińskiej

Grafika 1: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 2: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 3: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 4: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 5: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 6: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 7: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 8: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 9: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 10: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 11: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 12: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 13: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 14: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 15: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 16: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 17: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 18: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 19: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 20: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 21: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 22: Dni Gminy Wicko 2010
Grafika 23: Dni Gminy Wicko 2010

Przejdź do góry strony