Skocz do głównej treści strony
Urząd Gminy w Wicku

Dni Gminy Wicko 2011

Dnia 16.07.2011 r. w ramach projektu „Razem łatwiej pokonamy trudności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego rozpoczął się magiczny czas dla mieszkańców Gminy Wicko, którzy świętowali obchody Dni Gminy Wicko. Festyn pn. „Integracja Społeczna Nasz Wspólny Cel” rozpoczął się o godz. 15:00 na stadionie w Charbrowie konkursami dla dzieci. W tym samym czasie odbywała się rejestracja czarownic przy GOKiS w Wicku, następnie odczytano legendę przy kamieniu czarownic, co poprzedziło przemarsz korowodu z Wicka do Charbrowa.

O godz.16:30 nastąpiło uroczyste otwarcie Dni Gminy Wicko, po czym na scenę wkroczyły czarownice biorące udział w konkursie na „Czarownicę roku 2011”. Konkurs był podzielony na dwie kategorie, dla dzieci i dla dorosłych, w kategorii dla dzieci I miejsce zajęła Zofia Parcej, II miejsce zajęła Oliwia Dedo, III miejsce zajęła Amelia Hensoldt. W kategorii dla dorosłych I miejsce zajęła Edyta Żurawska, II miejsce Magdalena Renkiel, III miejsce Daria Parcej.

Gośćmi na scenie były również dzieci z SP Szczenurze oraz laureaci tegorocznej edycji konkursu Talenty Naszej Gminy

  • Jakub Sitkowski,
  • Paweł Krzyżanowski,
  • Sandra Pączek.

O godz. 18:30 rozpoczęły się konkursy z nagrodami dla dorosłych, którzy sprostali konkurencjom przygotowanym przez organizatorów imprezy. O godz. 20:00 odbył się koncert Zespołu Czarno- Czarni, który trwał do godz. 21:30. Po koncercie mieszkańcy gminy Wicko oraz goście mogli uczestniczyć w zabawie pod chmurką prowadzoną przez DJ-a.
B.K.

Logotypy projektu “Razem łatwiej pokonamy trudności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
II dzień Święta Naszej Gminy, przyniósł również wiele atrakcji. Na rozpoczęcie, dla wszystkich przybyłych mieszkańców i gości zagrał zespół Rebel po czym wystąpił nasz zespół „Zosieńki” a swoim śpiewem i tańcem zachwycił również zespół Piecuch z Nawojowej. Swoje zdolności wokalne zaprezentowały również Agnieszka Kielas i Roksana Chwedoruk a kabaret „Cipuleńki” z Wojciechowa rozbawiły przybyłą publiczność swoim nowym skeczem.
 
Po godzinie 17:00 rozpoczęto Wielką Rywalizację Otwartego Turnieju Administracji, której celem było przede wszystkim: dobra zabawa, upowszechnianie zdrowej rywalizacji i zdrowego trybu życia. Współorganizatorem turnieju było lokalne Stowarzyszenie „Inicjatywa”, które zajmuje się promocją zdrowego trybu życia dzięki działaniom współfinansowanym przez Firmę Danone. W turnieju wzięły udział reprezentacje Urzędów Miast i Gmin z terenu powiatu Lęborskiego jak również reprezentacja z zaprzyjaźnionej Gminy Nawojowa z południa Polski. W przerwie turnieju mogliśmy posłuchać Zespołu WGA z Łeby.

Przedstawiciele ww. zmagali się m.in. z takimi konkurencjami jak: promocja Gmin za pomocą piosenki, scenki czy wierszyka, zbieranie piłeczek rękawicą bokserską, sztafeta w workach, piłowanie drewna na czas, wbijanie gwoździ przez kobiety, rzut teczką na odległość przez włodarzy czy liczenie pieniędzy dla Skarbników. Wszystkie konkurencje dostarczyły mnóstwo emocji ale i świetnej zabawy. Ostatecznie turniej wygrała reprezentacja Gminy Nawojowa osiągając miażdżącą przewagę nad drugą w klasyfikacji Gminą Cewice. Nasza reprezentacja zajęła zaszczytne III miejsce, natomiast na miejscu IV zaklasyfikowała się Gmina Miejska Łeba.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia wystąpił kabaret „DKD”, który rozbawił publiczność.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za zaangażowanie i wsparcie organizacji Dni Gminy Wicko.

Grafika 1: Dni Gminy Wicko 2011
Grafika 2: Dni Gminy Wicko 2011
Grafika 3: Dni Gminy Wicko 2011
Grafika 4: Dni Gminy Wicko 2011
Grafika 5: Dni Gminy Wicko 2011
Grafika 6: Dni Gminy Wicko 2011
Grafika 7: Dni Gminy Wicko 2011
Grafika 8: Dni Gminy Wicko 2011
Grafika 9: Dni Gminy Wicko 2011
Grafika 10: Dni Gminy Wicko 2011
Grafika 11: Dni Gminy Wicko 2011

Przejdź do góry strony