Skocz do głównej treści strony
Urząd Gminy w Wicku

"Złote Gody" w Gminie Wicko

Data: 16-11-2022

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to niezwykła uroczystość, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli ze sobą pół wieku. Taka uroczystość Jubilatów Gminy Wicko odbyła się dnia 14 listopada 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku.

Podczas uroczystości 9 parom zostały wręczone Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i zmartwienia, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Teresa Gardzielewska, natomiast uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Pan Dariusz Waleśkiewicz w asyście Zastępcy Wójta Pani Agnieszki Wolańskiej. Włodarz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i kosze upominkowe. Po oficjalnej części Jubilatów i ich gości zaproszono na słodki poczęstunek oraz okolicznościowy tort, a także wzniesiono symboliczny toast.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

  1. Zofia i Edward Gabrukiewicz
  2. Elżbieta i Mieczysław Kłósek
  3. Henryka i Zbigniew Lebioda
  4. Janina i Jarosław Liszniańscy
  5. Barbara i Józef Majtac
  6. Helena i Władysław Marcisz
  7. Henryka i Zbigniew Murawscy
  8. Maria i Szymon Niedźwieccy
  9. Halina i Stefan Widz

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary ze względu na stan zdrowia mogły uczestniczyć wspólnie na tej uroczystości. Toteż, po uroczystości Pan Wójt Gminy Dariusz Waleśkiewicz wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Panią Teresą Gardzielewską odwiedzili Państwa: Lidię i Jana Jarzembińskich, Eugenię i Ryszarda Kosińskich oraz Halinę  i Jerzego Klasa w  miejscu zamieszkania, odznaczając ich medalami, wręczając kwiaty, okolicznościowy torcik oraz kosz upominkowy.

Dostojnym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, życząc długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu, oraz radości z dzieci, wnuków i prawnuków.

Grafika 1: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 2: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 3: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 4: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 5: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 6: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 7: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 8: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 9: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 10: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 11: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 12: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 13: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 14: "Złote Gody" w Gminie Wicko
Grafika 15: "Złote Gody" w Gminie Wicko

Przejdź do góry strony